تاریخچه سیلوی لیپ :
ژانویه 3, 2018
لوح تقدیر آقای لیپ
ژانویه 3, 2018
نمایش همه

سیستم لیپ آلمان

سیستم لیپ آلمان تجربه ای درخشان در صنعت سیلوسازی
دریافت لوح تقدیر از آقای لیپ توسط مهندس خلیلی

در سال ۱۹۷۱ میلادی آقای خاویر لیپ از شهر تاون هاوزن مونیخ آلمان، فردی شاخص و شناخته شده در صنایع نوین این کشور و مخترع برتر سال ۱۹۸۶ آلمان با ۱۵۰ اختراع، دستاورد دیگری به ثبت رساند و تحول شگرفی در اتصال ورق های فولادی به وجود آورد که بر خلاف روش های سنتی وقدیمی نیازی به جوشکاری ویا سوراخکاری نداشت و تحولی شگرفت در سیستم سیلوسازی جهان ایجاد کرد.
مهندس خلیلی مدیرعامل سیلوسازان تهران و نماینده سیلوی لیپ در ایران در خصوص شیوه ساخت این نوع سیلوها اذعان داشت: لوایح گالوانیزه روی ورق ها در جوشکاری و سوراخ کاری صدمه دیده و قسمت های جوشکاری شده یا سوراخ شده کیفیت گالوانیزه خود را از دست می دهند. در این روش لبه نوارهای ورق بعد از نورد وخمکاری همزمان بهم چفت شده و وارد دستگاه دوخت یا پرس می شوند. سپس ۵ بار بهم تابیده و پرس می گردند، به طوری که به هیچ عنوان قابل جداسازی و باز کردن نبوده وصد در صد واتر پرو و آب بندی شده هستند. در ضمن تا ۷ ریشتر زلزله را به تضمین کمپانی لیپ مقاومت می کنند. به طور کلی با توجه به اینکه در اثر جوشکاری و سوراخکاری لوایح گالوانیزه ورق ها صدمه می بینند. در این تکنولوژی از این دو عمل استفاده نگردیده وصرفا نحوه اتصال ورق ها به شیوه پرس لیپ است. به طوری که هیچ صدمه ای به ورق وارد نشده و ورق ها مقاومت استانداردی واصلی خود را حفظ می کنند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه با سابقه ۴۲ ساله درخشان و ویژگی های غیر قابل مقایسه ای که این سیستم با سیستم های دیگر دارد و با هوشمندی و درایتی که مشتریان در انتخاب به کار می گیرند، اقبال بسیار خوبی از این تکنولژی آلمانی شده ومراجعین و درخواست کننده های فراوانی رجوع می کنند که به لحاظ کمبود وقت بعضا شرمنده آن ها می شویم، خاطرنشان کرد: از ویژگی های این سیستم می شود به عدم جوشکاری و سوراخکاری، سرعت عمل بسیار بالا، ساخت و نصب همزمان در محل و در حضور مشتری، مقاومت بالا در برابر زلزله و طوفان های شدید، آب بندی صد در صد ی سیلوها و زیبایی نام برد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *